הביוגרפיה של מאיר מרטין וידרקר

מאיר מרטין וידרקר נולד ב-11.12.35 בישראל בעיר תל אביב.
בגיל 5 החל לנגן בכינור וכאשר היה בן 13 סיים את לימודיו בקונסרבטוריון למוזיקה.
כשהיה בן 12 ניגן את הקונצרט הראשון שלו, יצירת מופת של המלחין המפורסם אַנְטוֹנִיוֹ לוּצ'וֹ וִיוַואלְדִי לפני קהל רב בוורצ'לב בפולין.

מאז היה בן 11 מאיר חי ביבשת אירופה. לאחר שסיים את לימודיו בתיכון מאיר למד הנדסה ומנהל עסקים באוניברסיטה הטכנית של שטוטגארט. בגיל 25 החל בקריירה שלו כיזם ועצמאי ולאחר מכן ייסד את קבוצת וידרקר המתמחה בפיתוח מקרקעין מסחרי וניהולם במדינת גרמניה.

מאז 1968 היה חבר במועצת הקהילה היהודית בשטוטגארט בגרמניה. היה גם יו"ר הקהילה היהודית בשטוטגארט מספר פעמים וניהל את המו"מ הכספי של הקהילה מול הרשויות בבאדן וירטנברג.

מאיר היה חבר במשך שנים רבות במועצה הארצית של היהודים בגרמניה והוכתר כנשיא הכבוד של "מכבי", ארגון הספורט היהודי ב-2010. מאז 1991 מאיר היה יו"ר של קרן היסוד בבאדן וירטנברג ובשנת 2001 הפך לסגן יו"ר בפועל של קרן היסוד בגרמניה.

מאיר הוא תומך נלהב מזה שנים רבות של מדינת ישראל ותורם למוסדות היהודיים במדינה, והוא המייסד והמממן של תחרות המוזיקה של "קרל-אדלר" לנוער וילדים יהודיים.

מאיר דובר 8 שפות: יידיש, פולנית, ספרדית, אוקראינית, רוסית, עברית, גרמנית ואנגלית.

מאיר חובב צלילה, סקי, טניס, כדורעף, מנגן בכלי מוסיקה שונים ומלחין ומאוד נהנה גם להטיס מטוסים.

מוצאה של משפחתו היהודית-דתית של מאיר ממזרח אירופה, בלבוב וגליציה של פולין ואוקראינה, בתרבות, השפות והמנהגים מימי ילדותו נעלמו במשך השנים אך המשיכו לחיות בזכרונו של מאיר וכך גם השירים היהודיים שהיו מושרים במשפחתו כשהיה ילד.

בשנים האחרונות, תשוקתו של מאיר הייתה להלחין "ניגונים" – כלומר מנגינות ייחודיות בסגנון חסידויות ויזיניץ, בובר, סאטמר, וקרטצ'מר שהשפיעו עליו בילדותו.

מרטין הלחין 50 מנגינות לטקסטים ידועים של זמירות שבת.

מאיר קרא ללחנים "שבת המלכה" – מסורת עתיקה שהוחייתה.

כאן נוצרות המנגינות שלי